Dviratis, kokia nauda sveikatai?

 

25 priežastys, kodėl verta minti dviratį

 

 1. Gerina miegą. Rytinis prasivažiavimas dviračiu, puikiai padeda greičiau pabusti. Ir dėka reguliariems fiziniams krūviams minant dviratį, jūsų miegas bus sveikas, o tai reiškia, jums pabusite pailsėję. Reguliarus pasivažinėjimas dviračiu pašalina iš organizmo streso hormoną – kortizolį, kuris didelio krūvio neleidžia jums užmigti. Taigi, pasivažinėjimai dviračiu padeda atsikratyti nemigos.
 2. Gerina virškinimą. Važiavimas dviračiu gerina medžiagų apykaitą. Tai didina apetitą ir gerina maisto virškinimą. Prisiminkite, kaip po pasivažinėjimo norisi valgyti. Apetito atsiradimas yra požymis aktyvios medžiagų apykaitos.
 3. Padidėja ištvermė. Dėka reguliarių pasivažinėjimų dviračiu padidinsite bendrą ištvermę, jausitės labiau energingi, aktyvesni ir stipresni, lengviau atliksite apkrovas darbo dienos metu, ir jūsų emocinė būklė stabilizuosis.
 4. Pagerėja išvaizda. Svorio mažėjimas. Dviratis yra labai naudingas tiems, kurie nori numesti papildomus kilogramus. Per dviračių kelionės metu sudeginama daug kalorijų, sumažėja nepageidaujami kilogramai klubo srityje. Tokiu būdu jūsų organizmas degina  riebalus ne tik  kelionės metu, bet ir kelias valandas po to. Ir tie, kurie važiuoja greitai, bet trumpais atstumais, degina kelis kartus daugiau riebalų nei tie, kurie keliauja toli, bet lėtai.
 5. Odos būklės gerinimas. Reguliarus pasivažinėjimai padeda sulėtinti odos senėjimą. Taip yra todėl, kad paspartėjusi kraujotaka žymiai efektyviau pristato deguonį ir maistines medžiagas odos ir tuo pačiu metu šalina kenksmingus toksinus. Važiavimas dviračiais taip pat sukuria idealias kolageno gamybos sąlygas, o tai savo ruožtu padeda sulėtinti raukšlių atsiradimą.
 6. Gerėja raumenų tonusas. Reguliarūs pasivažinėjimai dviračiu padeda treniruoti kojų, krūtinės, nugaros, rankų raumenis. Dėl to jų formos pagerėja ir kartu padidėja raumenų ištvermė.
 7. Mažėja stresas. Dviračių sportas yra lengviausias ir greičiausias būdas gauti laimės hormonų dozę. Dviračiai, yra puikus būdas pabėgti nuo nemalonių minčių. Pabandykite pravažiuoti bent kelis kilometrus – visos nereikalingos mintys tuoj pat išgaruos iš jūsų galvos. Monotoniški judesiai, tolygus kvėpavimas - visa tai automatiškai tvarkingai sudėlioja mintis ir jausmus.
 8. Stiprina nervų sistemą. Dviračių sportas turi teigiamą poveikį bendrai emocinei būsenai, padeda stiprinti nervų sistemą - pagerėja jūsų nuotaika ir bendra savijauta, ir jūs gaunate didelę žvalumo įkrovą. Dviračiai - geriausias būdas „nuleisti garą“ po darbo dienos.
 9. Mastymo gebėjimų gerinimas. Dviračiai didina kraujo ir deguonies srautą į smegenis, kuris aktyvuoja ir atkuria receptorių veikimą, padeda kurti naujas smegenų ląsteles hipokampe - tai sritis, atsakinga už atmintį. Be to, rašytojai, muzikantai, menininkai, vadovai ir daugelis kitų specialistų važinėja dviračiu, kad paskatinti kūrybinį mąstymą. Dėl padidėjusio deguonies srauto į smegenis, skatinamas neuronų aktyvumas. Sveikatos stiprinimas.
 10. Širdies ir kraujagyslių sistemos stiprinimas. Širdies apkrova, kurią užtikrina važiavimas dviračiu, padeda sustiprinti širdies raumenį, didina kraujagyslių tonusą, mažina „blogą“ ir padidina „gerą“ cholesterolio kiekį. Tai žymiai sumažina širdies ligų riziką.
 11. Ląstelių prisotinimas deguonimi. Pasivažinėjimo metu kraujas intensyviai prisotinamas deguonimi, kuris kartu su kitomis maistinėmis medžiagomis patenka į smegenų ląsteles ir kitus svarbius kūno organus. Važinėjantis dviračiu pagerėja kraujo tiekimas į dubens organus, o tai ypač svarbu vyrams, kaip prevencinė priemonė tokiai klastingai ligai kaip adenoma.
 12. Gerina kraujotaką. Dviratis padeda kraujotakai veikti racionaliau ir efektyviau. Normalus širdies susitraukimų skaičius sveikam žmogui yra 65-70 kartų per minutę. Žmonėms, kurie reguliariai važinėja dviračiu, šis dažnis sumažėja 8-10 kartų per minutę - širdis pereina prie tinkamesnio darbo režimo, kuris apsaugo širdies „resursą“ nuo ankstyvo susidėvėjimo ir įvairių širdies ligų atsiradimo.

Tęsinys antroje dalyje.