Taisyklinga vaiko padėtis ant dviračio 


Vaikiškas dviratis, tinkamas vaiko sėdėjimas yra jo saugumo garantija. Pirmasis jūsų kūdikio dviratis turėtų būti  balansinis dviratis, jei norite, kad jis išmoktų laikyti pusiausvyrą nuo mažens. Balansinis dviratukas neturi pedalų, vaikas stumiasi nuo žemės kojomis. Ateityje pirkdami bet kokį dviratį, su pedalais ar be jų vadovaukitės tokiu principu – pėdos turi liesti žemės paviršių.

Pirkdami naują  vaikišką dviratį,  pirmą važiavimo mėnesį balnelį sumontuokite žemiau nei rekomenduojamas aukštis, kad vaikas praradęs pusiausvyrą galėtų greitai nukelti kojas nuo pedalų ir pastatyti ant žemės. Taip bus mažiau nubrozdintų kelių ir mėlynių bei daugiau pasitikėjimo savimi. 

Nepamirškite stebėti, kokią formą įgauna vaiko nugara, kai jis laiko vairą. Blogai, jei jam tenka siekti rankenas (ištiesti rankas į priekį ir stipriai lenkti kūną, kad pasiektų vairą): dėl to dviračio valdymas tampa nepatogus ir atitraukia dėmesį nuo kelio stebėjimo. Nuleiskite balną dar žemiau arba sumontuokite balną su trumpesniu sėdynės vamzdžiu. Kai vaikas auga, palaipsniui didinkite balno aukštį, nepamirškite laikytis saugos taisyklių. Kiekvienas sėdynės vamzdis turi ženklą, nurodantį jo maksimalų aukštį.

Nepirkite dviračio “ant išaugimo”: juo važiuoti pavojinga, nepatogu ir galima susižaloti. Modeliuose su dideliais ratais dar neužaugusiam vaikui sunku išlaikyti pusiausvyrą, išvengti kliūčių ir staigiai stabdyti iškilus pavojui. Ir mažai tikėtina, kad jis galės paliesti žemę kojomis. Atlikite paprastą testą: jei vaikas važiuodamas dviračiu visiškai pastato kojas ant žemės, o važiuodamas kelių nekelia labai aukštai, tai modelis jam tinkamas.